Czy Atletico to klub na poziomie Realu i Barcelony?

Atletico to klub, który od lat plasuje się w ścisłej czołówce ligi hiszpańskiej i europejskiej. Często mówi się o nim jako o trzeciej potędze w La Liga, za Realem Madryt i FC Barceloną. Jednak czy faktycznie można porównywać Atletico z dwoma największymi klubami w Hiszpanii? Zacznijmy od osiągnięć. Real Madryt i FC Barcelona to kluby, które od dziesięcioleci dominują w hiszpańskim futbolu. Real posiada w swoim dorobku 34 tytuły mistrza Hiszpanii, 19 Pucharów Króla i aż 13 triumfów w Lidze Mistrzów UEFA.

Mniejsza ilość tytułów

FC Barcelona może pochwalić się 26 mistrzostwami kraju, 31 Pucharami Króla i 5 zwycięstwami w Lidze Mistrzów. Atletico Madryt ma na swoim koncie 11 mistrzostw Hiszpanii, 10 Pucharów Króla i 3 triumfy w Lidze Europy UEFA. Jak widać, jeśli chodzi o liczbę wygranych trofeów, Atletico jest w tyle za dwoma rywalami. Jednak nie tylko ilość zdobytych tytułów decyduje o poziomie klubu. Ważna jest też jego obecna siła i potencjał. W sezonie 2020/2021 Atletico Madryt zdobyło mistrzostwo Hiszpanii, wyprzedzając Real Madryt i Barcelonę. To już trzeci tytuł mistrzowski dla drużyny z Wanda Metropolitano w ciągu ostatnich siedmiu lat. Ponadto Atletico jest wciąż obecne w europejskich pucharach, co świadczy o tym, że klub wciąż liczy się na arenie międzynarodowej.

Atletico Madryt to także klub, który potrafi wychowywać i rozwijać młodych piłkarzy. W ostatnich latach do drużyny pierwszej awansowali tacy zawodnicy jak Jan Oblak, Koke czy Saul Niguez, którzy stanowią o sile zespołu. Ponadto Atletico potrafiło pozyskać wiele utalentowanych piłkarzy za stosunkowo niskie kwoty, takich jak Antoine Griezmann czy Jan Oblak, którzy w klubie z Wanda Metropolitano zrobili wielką karierę. Atletico Madryt to także klub, który ma swoje unikalne cechy i styl gry. Pod wodzą Diego Simeone drużyna stawia przede wszystkim na defensywę, twardą grę i duże zaangażowanie w każdej akcji. To właśnie dzięki takiej grze Atletico zdołało wygrać wiele ważnych spotkań i osiągnąć sukcesy.

Śledzisz mecze drużyny Simeone? Zobacz darmowe typy bukmacherskie.

Silna drużyna

Mimo że Atletico Madryt może nie dorównać w liczbie wygranych trofeów swoim rywalom, to jednak wciąż jest klubem na bardzo wysokim poziomie. Drużyna ta ma swoją własną tożsamość i styl gry, który przyciąga do niej wielu kibiców. Ponadto Atletico potrafi rywalizować z najlepszymi zespołami na świecie, co świadczy o jej obecnej sile i potencjale. Warto jednak zauważyć, że poziom klubu jest uzależniony od wielu czynników, takich jak stabilność finansowa, kadra zawodników czy jakość szkolenia młodych piłkarzy. W tej kwestii Real Madryt i FC Barcelona wciąż są klubami, które przodują w Europie i na świecie. Atletico Madryt ma jeszcze trochę do nadrobienia, aby z nimi konkurować na tym poziomie.

Podsumowując, Atletico Madryt to klub, który zasługuje na szacunek i uznawany jest za jedną z największych potęg w hiszpańskim futbolu. Jednakże porównywanie go do Realu Madryt i FC Barcelony to jeszcze zbyt wcześnie. Atletico musi kontynuować swoją dobrą grę, rozwijać swój zespół i zwiększać swoje osiągnięcia, aby zasłużyć na miano jednego z największych klubów na świecie.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.