Skuteczne zabiegi na cellulit – dlaczego warto je wybrać?

Cellulit, potocznie zwany „pomarańczową skórką", jest przyczyną bólu głowy wielu przedstawicielek płci pięknej. Czy jednak z tego powodu trzeba odkładać plany wakacyjne i chować ulubione stroje kąpielowe głęboko do szafy? Nie! Najlepiej sięgnąć po najlepsze zabiegi na cellulit, które skutecznie poprawią tylko wygląd skóry i nie tylko. Zapoznaj się z najskuteczniejszymi reduktorami cellulitu.

Najczęściej wybierane zabiegi

Wiele kobiet próbuje walczyć ze „skórką pomarańczy” domowymi sposobami. Trzeba jednak pamiętać, że jest to bardzo trudne bez pomocy specjalistów. W takim przypadku z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Zdecyduj jaki zabieg na cellulit wybrać:

  • kriolipoliza, czyli redukcja cellulitu zimnem. Metoda ta wymraża komórki tłuszczowe, doprowadzając do ich obumarcia.
  • mezoterapia – zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę dwóch substancji czynnych, z których jedna poprawia krążenie w obrębie struktury skóry, a druga przyspiesza spalanie tłuszczu.
  • karboksyterapia – w przypadku tej metody stosowane są związki węgla, które w znacznej mierze przyczyniają się do przyspieszenia procesu rozbijania tkanki tłuszczowej.
  • zabiegi na cellulit z wykorzystaniem fal radiowych – jest to połączenie wielobiegunowych fal radiowych i pulsacyjnego pola magnetycznego. Rozwiązanie to wpływa na poprawę cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych, co przyczynia się do poprawy wyglądu skóry i redukcji cellulitu.
  • zabiegi antycellulitowe z głowicą zasysającą. Jest to zabieg chirurgiczny, polegający na fizycznym odessaniu nadmiaru tłuszczu, a co za tym idzie, usunięciu cellulitu.

Efektem zabiegów jest więc nie tylko wygładzenie, ale również, odpowiednie odżywienie, ujędrnienie, dotlenienie i odmłodzenie skóry, jak również widoczna utrata zbędnych centymetrów w obwodach. Ponadto zabieg falami radiowymi nie pozostawia nadmiaru skóry, który pozostaje po usuniętych kilogramach. Wspomniane powyżej zabiegi na cellulit najlepiej wykonać w profesjonalnych placówkach, w których specjaliści dobiorą najbardziej właściwą terapię.

Usuwanie cellulitu – przeciwwskazania

Należy pamiętać, że zabiegi na cellulit nie są dla każdego. Przed każdym zabiegiem należy skonsultować się z kosmetologiem, który w szczegółowy sposób omówi ewentualne przeciwwskazania. Do najważniejszych można zaliczyć: ciążę oraz okres laktacji, uczulenia na stosowane podczas zabiegu środki, nowotwory, choroby skóry, choroby autoimmunologiczne, rozszerzone naczynka.

Jakie efekty przynoszą zabiegi antycellulitowe i gdzie je wykonać?

Zabiegi na cellulit zazwyczaj wykonywane są w seriach. Każdorazowo, na podstawie stopnia zaawansowania problemu oraz stanu skóry, lekarz ustala z osobą indywidualny plan leczenia.

Skutecznie przeprowadzone zabiegi na cellulit przyczyniają się do spłycenia cellulitu oraz do wygładzenia skóry. Dzięki nim ciało staje się bardziej sprężyste, jędrne oraz napięte. Zabieg można wykonać na wszystkich partiach ciała, których dotknął problem” – mówi kosmetolog Natalia Cholak

Profesjonalnie przeprowadzone zabiegi na cellulit wpływają nie tylko za zdrowy wygląd skóry, ale przyczyniają się również do lepszego samopoczucia na co dzień.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607