Mecz Iskra Księginice - Miedź II LegnicaSobotni mecz w Księginicach mógł poziomem zadowolić licznie zgromadzoną publiczność. Od pierwszych minut spotkania obie ekipy podeszły do meczu z ogromną chęcią zdobycia trzech punktów, jednak to goście panowali niepodzielnie na boisku.

Zawodnicy z Księginic stwarzali niebezpieczne sytuacje pod polem karnym gości, lecz na przeszkodzie w zdobyciu bramki stał dobrze dysponowany legnicki bramkarz. Pierwszą bramkę Iskra straciła po celnym trafieniu Szymona Stróżyńskiego (16. min). Jednobramkowe prowadzenie Miedzi spowodowało, iż zawodnicy Iskry energiczniej próbował odrobić straty.

Po zmianie stron gospodarze stworzyli trzy świetne okazje do zdobycia gola, lecz brak szczęścia i umiejętności zniweczył ich starania. W 63. minucie Wiktor Bogacz podwyższył prowadzenie gości na 2:0 i stało się jasne, iż komplet punktów pojedzie do Legnicy.

Mecz Iskra Księginice - Miedź II LegnicaKoleje bramki strzelone przez Szymona Skrzypczaka (73. min) i Dawida Stanclika (79.,89. min) zamazały ocenę postawy piłkarzy z Księginic, którzy na pewno nie zasłużyli na tak wysoką porażkę. Gospodarze momentami byli równorzędnym przeciwnikiem dla piłkarzy Miedzi, którzy zaliczyli już debiuty na poziomie 1 ligi.

W przerwie spotkania rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Dawid Żmuda. Najlepszym piłkarzem meczu wybrano Mateusza Kochana (Iskra). Nagrody i wyróżnienia wręczał wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radni Marcin Nyklewicz i Jerzy Tadla wraz sołtysem Księginic Łukaszem Szymańskim.