5G i przyszłość mobilności - jak INEA wspiera rozwój usług mobilnych dla przedsiębiorstw?

Usługi mobilne dla firm wciąż się rozwijają, aby jeszcze lepiej wspierać przedsiębiorców w osiąganiu ambitnych celów. Nowa generacja telefonii mobilnej, czyli 5G wprowadza zupełnie nową jakość i znacząco poszerza możliwości użytkowników w zakresie korzystania z najnowszych technologii. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką ofertę dla przedsiębiorców przygotowała INEA!

Czym jest Internet 5G?

Internet 5G jest już dostępny niemal w całej Polsce. Sieć mobilna piątej generacji to innowacyjne rozwiązanie, które wkrótce zastąpi obecny standard, czyli sieć LTE/4G. Rozwijanie istniejących technologii i wdrażanie nowych rozwiązań jest niezbędne, ponieważ z roku na rok rośnie liczba użytkowników Internetu oraz ilość przesyłanych i odbieranych danych. Wprowadzenie sieci 5G to realna szansa na poprawę jakości łącza i zwiększenie jego przepustowości.

W Polsce sieć 5G działa na pasmach 3,4-3,8 GHz, co gwarantuje wysoką stabilność połączenia internetowego. Według wstępnych szacunków do sieci 5G można podpiąć w tym samym czasie nawet milion urządzeń mobilnych na kilometr kwadratowy. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla firm, które zatrudniają tysiące pracowników, a ich siedziby znajdują się w gęsto zabudowanych obszarach miejskich.

Zastosowanie sieci 5G pozwala utrzymać prędkość pobierania i wysyłania danych na satysfakcjonującym poziomie w niemal każdych okolicznościach. Nową jakość udało się uzyskać, dzięki agregacji pasm, licznej wielościeżkowości transmisji, a także kształtowaniu wiązek radiowych. W efekcie w sieci 5G przesył danych został zwiększony do prędkości aż 20Gbps, co w praktyce oznacza, że plik o rozmiarze 2 GB przeniesiemy w jedną sekundę.

Usługi mobilne dla przedsiębiorców - co możesz zyskać, dzięki 5G?

Internet 5G wyróżnia się przede wszystkim ogromną prędkością wysyłania i pobierania danych. Pozwala to znacząco skrócić czas potrzebny na wykonanie różnego rodzaju zadań związanych z działalnością firmy. Dzięki 5G szybciej wyślesz gotowe projekty, pobierzesz ważne materiały i bez problemu skontaktujesz się z kontrahentami z drugiego końca świata.

Kolejnym atutem sieci 5G są niemal zerowe opóźnienia. Jest to bardzo ważne w przypadku świadczenia usług medycznych, finansowych lub obsługi zaawansowanych aplikacji. Wykorzystanie technologii 5G pozwala na zredukowanie opóźnień do zaledwie kilku milisekund, co bardzo korzystnie wpływa na jakość świadczonych usług.

Urządzenia podłączone do sieci 5G działają efektywnie, z dużo większą precyzją. Możliwość podłączenia do sieci wielu urządzeń jednocześnie otwiera zupełnie nowe możliwości dla przemysłu, ponieważ umożliwia pełną automatyzację oraz usprawnia procesy związane z zarządzaniem i kontrolą procesów produkcyjnych.

Pakiet Internetu mobilnego w INEA

INEA od lat angażuje się w tworzenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla firm. W ofercie tego dostawcy znajdziesz zarówno wysokiej jakości Internet światłowodowy, jak i pakiet Internetu mobilnego dla firm. Usługi komórkowe INEA wspierane są przez Play. W ramach tej oferty Twoi pracownicy będą mogli korzystać z innowacyjnej sieci 5G. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które dużo czasu spędzają poza biurem i muszą zawsze mieć dostęp do superszybkiego Internetu.

W ramach pakietu dla firm możesz liczyć na nielimitowane połączenia głosowe w Polsce, SMS-y, pakiet danych 10 GB oraz stały kontakt z opiekunem biznesowym, który dopasuje ofertę do Twoich potrzeb, aby jak najlepiej spełniała pokładane w niej oczekiwania.

Sieć 5G to możliwość dostępu do najwyższej jakości połączenia internetowego z niemal każdego miejsca w kraju. Pakiet Internetu 5G będzie idealnym wyborem dla firm, które świadczą usługi w Internecie, prężnie działają w mediach społecznościowych lub na co dzień korzystają z zaawansowanych narzędzi i urządzeń podłączonych do sieci. Internet 5G usprawnia komunikację i ułatwia wdrażanie nowych technologii. W efekcie przynosi firmom wiele wymiernych korzyści i doskonale sprawdza się w każdej branży.