KPP w Lubinie i Polkowicach kontrolują taksówki w akcji TAXI-BOLT”

W czwartek, 8 sierpnia, w regionie odbyły się wspólne działania policji z Lubina i Polkowic, skoncentrowane na kontrolach taksówek i pojazdów wykonujących przewozy osób. Akcja, nazwana TAXI-BOLT”, miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów oraz eliminację nieuczciwych przewoźników.
- Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
- Wyniki kontroli
- Cykliczne działania policji
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
W ramach akcji TAXI-BOLT” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z obu komend przeprowadzili szereg kontroli, które objęły 50 przewoźników. Mundurowi dokładnie sprawdzali dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. To działanie jest częścią szerszej strategii, mającej na celu zapewnienie, że pasażerowie korzystają z usług tylko tych przewoźników, którzy działają zgodnie z prawem i mają odpowiednie uprawnienia.
W trakcie przeprowadzonych działań, policjanci nałożyli 6 mandatów karnych oraz pouczyli 7 osób. Dodatkowo, w wyniku kontroli zatrzymano jeden dowód rejestracyjny. Takie statystyki wskazują na potrzebę regularnych działań kontrolnych, które mają na celu eliminację nieprawidłowości w branży przewozów osobowych. Policjanci podkreślają, że ich celem jest przede wszystkim ochrona mieszkańców i zapewnienie im komfortu oraz bezpieczeństwa podczas podróży.
Cykliczne działania policji
Władze policji zapowiadają kontynuację akcji TAXI-BOLT” w przyszłości, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w regionie. Regularne kontrole mają na celu nie tylko ukaranie nieuczciwych przewoźników, ale również edukowanie kierowców oraz pasażerów na temat obowiązujących przepisów i norm bezpieczeństwa. Policjanci zachęcają mieszkańców do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości, które mogą wpływać na ich bezpieczeństwo.
Na podstawie: KPP w Lubinie
Ostatnie Artykuły

Nowy zarząd OSP w gminie Lubin. Padły też mocne słowa pożegnania

Majówka i puste mieszkania - lubińska policja ostrzega przed włamaniem

Bieg Papieski w Lubinie przyciągnął tłum. Sport i pamięć szły razem

Olisadebe i Lewandowski w gminie Lubin. Piłka znów połączyła pokolenia
![[PIŁKA RĘCZNA] Zagłębie Lubin – Zepter KPR Legionowo 25:33 w ORLEN Superlidze](/images/mecz/thumbnails/zaglebie-lubin-zepter-kpr-legionowo-27042026-2533.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Zagłębie Lubin – Zepter KPR Legionowo 25:33 w ORLEN Superlidze

Fortuna Obora wygrała derby i odskoczyła w walce o klasę A

Jeden telefon i senior traci oszczędności życia w kilka minut
![[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-ii-sleza-wroclaw-25042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III

Przedszkolaki z Raszówki pokazały, że o Ziemię można dbać od dziecka

Fałszywe noclegi kuszą niską ceną - policja ostrzega przed pułapką

Nowy gaz w 17 sołectwach. Przed mieszkańcami dwa etapy zmian

Pavarotti wraca do gry w Lubinie - wieczór z wielkim głosem i wielkimi emocjami
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-bruk-bet-termalica-nieciecza-24042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie

