Lubin: Program Prac Społecznie Użytecznych daje szansę na aktywizację zawodową

W Lubinie rusza program, który daje szansę na nowy start zawodowy! Długotrwale bezrobotni mieszkańcy gminy mogą liczyć na wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej poprzez prace społecznie użyteczne.
- Lubin stawia na aktywizację zawodową mieszkańców
- Jakie zadania czekają na uczestników programu?
Lubin stawia na aktywizację zawodową mieszkańców
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, ponownie uruchamia program Prac Społecznie Użytecznych. W tym roku dziewięć osób, które przez dłuższy czas zmagały się z brakiem zatrudnienia, otrzyma szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez wykonywanie prac na rzecz lokalnych jednostek organizacyjnych. Program ten to nie tylko pomoc dla uczestników, ale także realne wsparcie dla gminnych instytucji.
Jakie zadania czekają na uczestników programu?
Prace będą realizowane w dwóch turach: od kwietnia do czerwca w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Raszówce oraz świetlicach wiejskich w Osieku, Liścu i Bukownej. Drugi etap odbędzie się od września do listopada w świetlicach w Osieku, Liścu, Pieszkowie i Krzeczynie Małym. Uczestnicy programu za każdą przepracowaną godzinę otrzymają 20 złotych to kwota wyższa niż przewidują ogólnopolskie przepisy. Powiatowy Urząd Pracy pokrywa część wynagrodzenia, a reszta pochodzi z budżetu gminy.
Wójt Tadeusz Kielan podjął po raz kolejny decyzję o zwiększeniu stawki, ustawodawca przewidział płatność w kwocie 12,20 zł zaznacza Mariola Jaszczak. Wiemy jednak, że godne wynagrodzenie motywuje do pracy i daje uczestnikom poczucie, że ich wysiłek jest doceniany. To ważny krok w kierunku skutecznej aktywizacji zawodowej.
Dzięki temu programowi osoby wykluczone zawodowo mają szansę wrócić do aktywności, a gminne jednostki otrzymują dodatkowe wsparcie. To rozwiązanie przynosi korzyści całej społeczności i pokazuje, jak ważna jest współpraca lokalnych instytucji dla poprawy jakości życia mieszkańców Lubina.
Na podst. Gmina Lubin
Ostatnie Artykuły

Pojechał po mieście z zakazem i 1,2 promila - finał był natychmiastowy

Ruszają konsultacje planu ogólnego w gminie Lubin. Są spotkania i uwagi

Gitary, wokale i perkusja na finał roku - Muza w Lubinie szykuje muzyczne pożegnanie

Lubińska Jesień Teatralna wchodzi w pełnoletniość i już szykuje teatralny sezon

W Krzeczynie Wielkim puzzle stały się wyścigiem na czas i lekcją współpracy

Strażacy z gminy Lubin zagrali jak jedna drużyna. Emocji nie brakowało

Świetlica w Składowicach przechodzi metamorfozę – trwa drugi etap remontu

Przedszkolaki z Lubina usłyszały zasady, które mogą uratować wakacje

Z Lubina do kabiny F–35. Podpułkownik Woelke zapisał się w historii

Toy Story 5 w Lubinie - zabawki wracają, a technologia miesza szyki

W szkołach Lubina uczą reagować na hejt, przemoc i uzależnienia

83-latek przejechał przez rondo na wprost. Skończyło się mandatem

Lumen zamknie sezon w Muzy - dziecięce głosy zabrzmią na finał

Pavarotti znów zabrzmi w Lubinie - MUZA szykuje koncertowy wieczór
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Sarkandra w Lubinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnej - kontakt, godziny i świadczenia
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Centrum Kultury Gminy Rudna - oferta, zespoły, zajęcia i cennik
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie - kontakt, awarie, BOK i PSZOK
- Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie - kontakt, obiekty, cenniki i godziny
