Lubińscy policjanci patrolują pustostany i dworce - apel o zgłoszenia

Policjanci kontrolowali pustostany, dworce i inne miejsca, gdzie w mroźne noce mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze proponowali przeniesienie do noclegowni i wskazywali punkty z ciepłym posiłkiem, jednocześnie apelując o zgłaszanie zagrożeń pod numer 112.
Policjanci powiatu lubińskiego regularnie monitorują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni i osoby nieporadne życiowo. Patrole sprawdzały pustostany, dworce, altany i opuszczone garaże. Funkcjonariusze informowali o możliwości skorzystania z noclegowni oraz wskazywali punkty, gdzie można otrzymać ciepły posiłek.
Szczególną uwagę zwracano na osoby nietrzeźwe. Funkcjonariusze zastają je często skulone na ławkach w parku, pod sklepem lub leżące na trawniku. Z powodu upojenia alkoholowego takie osoby szybciej tracą ciepło i są bardziej narażone na upadki oraz wychłodzenie organizmu.
Policja przypomina też o grupach szczególnie zagrożonych - osobach starszych, schorowanych, samotnie mieszkających oraz tych w trudnej sytuacji materialnej. Wskazano, że są to osoby, które mogą potrzebować pomocy w codziennych czynnościach, np. w zrobieniu zakupów czy wykupieniu leków.
Apel o pomoc i reagowanie skierowano do mieszkańców. Informacje o osobach wymagających wsparcia można przekazywać funkcjonariuszom oraz pracownikom ośrodków pomocy społecznej. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia policja przypomina o numerze alarmowym 112.
Komenda Powiatowa Policji w Lubinie apeluje o nieignorowanie sygnałów o osobach narażonych na wychłodzenie i o zgłaszanie takich przypadków służbom ratunkowym.
na podstawie: KPP w Lubinie.
Ostatnie Artykuły

Bieg przez dmuchane przeszkody zadebiutuje w Lublinie. Jest tylko 500 miejsc

Zlekceważył zakaz zbliżania się do matki - skończył w areszcie

Rodzinne atrakcje w Gorzycy. Tor przeszkód i rajd rowerowy dla dzieci i dorosłych

Z Niemstowa do Warszawy. Trzy dni, które połączyły historię, naukę i wielki stadion

Jedno koło i koniec jazdy - motocyklista z Wrocławia stracił prawo jazdy w Lubinie

Grogu wraca do Muzy - Lubin dostaje kosmiczną premierę

Wakacje z OKGL pełne wyjazdów. Miejsc zostało niewiele

Lipa, pszczoły i zioła na kostiumach - Gorzelin szykuje barwny pochód

Urząd Gminy Rudna - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnej - kontakt, godziny i świadczenia

Ośrodek Leczenia Choroby Alzheimera w Ścinawie - kontakt, oddziały, rejestracja i pobyty diagnostyczne

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rudnej - kontakt, awarie, godziny

Centrum Kultury i Biblioteka w Ścinawie - kontakt, zajęcia i dostępność

Przychodnia w Ścinawie - kontakt, rejestracja, poradnie i godziny
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa Policji w Lubinie - kontakt, wydziały, komisariaty
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie - kontakt, godziny, pomoc dla mieszkańców
- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rudnej - kontakt, awarie, godziny
- Muzeum Historyczne w Lubinie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Urząd Gminy Rudna - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- ZUS Inspektorat w Lubinie - adres, rezerwacja wizyty, emerytury i e-usługi
