Policja w szkole - Lubin: dzieci uczyły się AED, odblaski i zasady ruchu

FOT. Policja Lubin
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zobaczyli pokaz AED i dostali lekcję praktycznego bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Lubinie w ramach działań profilaktycznych. Dzieci najbardziej oczarowała policyjna maskotka.
“Z myślą o młodych mieszkańcach naszego powiatu, policjanci lubińskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubinie. W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mundurowi przekazali informacje, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nauka pierwszej pomocy. Atrakcją dla dzieci była maskotka Policji Komisarz Lew.” - jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Lubinie.
Policjanci przeszli przez najważniejsze zasady poruszania się po drogach. Pokazywali, kiedy i gdzie przechodzić przez jezdnię, przypominali o roli elementów odblaskowych oraz o zachowaniach rowerzysty i pasażera samochodu. Według relacji policji, spotkanie miało charakter praktyczny i interaktywny - uczniowie odpowiadali na pytania i dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób.
Policjant z lubińskiej komendy zaprezentował także techniki pierwszej pomocy.
“Policjant zaprezentował uczniom jak działa i jak używać defibrylatora AED i jak wykonywać prawidłowo masaż serca, kiedy nagle osoba będąca w naszym otoczeniu będzie potrzebowała resuscytacji krążeniowo – oddechowej, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.” - jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Lubinie.
Mało kto spodziewał się, że policyjna maskotka - Komisarz Lew - stanie się najskuteczniejszym narzędziem edukacji, przyciągając uwagę dzieci bardziej niż sucha lista zasad.
Funkcjonariusze podkreślali uczniom, że rola policjanta to nie tylko ściganie przestępców, ale także pomoc i wsparcie w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Lubinie jako część lokalnych działań profilaktycznych. Materiały i pokaz praktyczny miały na celu wzmocnić u dzieci świadomość zasad - bezpieczeństwo w ruchu drogowym - oraz umiejętności reagowania do czasu przybycia służb ratunkowych.
W relacji policji zwrócono też uwagę na aktywne zaangażowanie dzieci podczas zajęć - zadawały pytania i ćwiczyły pod okiem funkcjonariusza. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubinie, takie wizyty będą kontynuowane w innych placówkach, by systematycznie podnosić poziom wiedzy i reagowania najmłodszych.
na podstawie: Policja Lubin.
Autor: krystian

