Strażacy z gminy Lubin zagrali jak jedna drużyna. Emocji nie brakowało

Strażacy z gminy Lubin zagrali jak jedna drużyna. Emocji nie brakowało

FOT. Urząd Gminy w Lubinie

W Raszowej pogoda zmieniała się z minuty na minutę, ale na boisku nikt nie myślał o ucieczce przed deszczem. Druhowie z kilku jednostek OSP zamienili pierwszy gminny turniej siatkówki w spotkanie, które miało tyle samo sportowej walki, co wzajemnego wsparcia. Zacięte wymiany, doping z boku i spokojna, dobra energia sprawiły, że wynik był ważny, ale nie najważniejszy. Tego dnia widać było, że wspólna gra potrafi połączyć środowisko mocniej niż niejedno oficjalne spotkanie.

  • Na boisku w Raszowej spotkały się jednostki z całej gminy
  • Fair play, puchar i rozmowy przy grillu po ostatnim gwizdku

Na boisku w Raszowej spotkały się jednostki z całej gminy

Turniej zorganizowano z inicjatywy OSP Raszowa w parku, pod honorowym patronatem wójta Norberta Grabowskiego. Do rywalizacji stanęły drużyny z Szklar Górnych, Księginic, Raszówki i Raszowej, a także zespół łączony z Krzeczyna Wielkiego i Niemstowa. W każdej ekipie grało po pięciu zawodników, więc o wyniku decydowały nie pojedyncze nazwiska, lecz zgranie, szybka reakcja i umiejętność podtrzymania koncentracji do ostatniej piłki.

Zawodnicy nie odpuszczali, ale ton całemu spotkaniu nadawała życzliwość. Jedni podpowiadali drugim, a obok sportowej ambicji wyraźnie widać było strażacką solidarność – ważną także poza boiskiem, gdy trzeba działać razem w terenie. Zmienne niebo tylko podkręcało atmosferę, bo raz padało, raz wychodziło słońce, a mecz toczył się dalej.

Fair play, puchar i rozmowy przy grillu po ostatnim gwizdku

W imieniu wójta puchar wręczyła radna Renata Jędrak. Zwróciła uwagę na współpracę między jednostkami i na to, że rywalizacja nie przesłoniła najważniejszej zasady tego turnieju.

„Drużyna łączona z Niemstowa i Krzeczyna Wielkiego pokazała, że potraficie się zintegrować i nie jest to rywalizacja za wszelką cenę, a prawdziwa gra fair play” – mówiła radna Renata Jędrak.

Po zakończeniu meczów strażacy usiedli razem przy grillu i wrócili do rozmów o akcjach, ustawieniu na boisku i tym, co zadziałało najlepiej. To właśnie ten spokojniejszy finał najlepiej pokazał sens całego wydarzenia – na co dzień w gotowości do pomocy, a tego dnia także razem przy siatce.

Wyniki turnieju

  1. I miejsce – OSP Księginice
  2. II miejsce – zespoły z Krzeczyna Wielkiego i Niemstowa, Raszowej oraz Raszówki
  3. III miejsce – OSP Szklary Górne

na podstawie: Urząd Gminy w Lubinie.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Gminy w Lubinie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.