Zajęcia profilaktyczne dla dzieci mają na celu przekazanie najmłodszym elementarnej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. Tym razem policjanci z Komisariatu ze Ścinawy zorganizowali spotkanie i rozmawiali z dziećmi szkół podstawowych między innymi na temat bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie spotkali się z uczniami młodszych klas szkół podstawowych aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w czasie pokonywania drogi do szkoły.


W czasie prelekcji policjanci uczyli dzieci jak właściwie przechodzić przez jezdnię. Przypomnieli o korzystaniu z oznakowanych przejść dla pieszych i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle. Funkcjonariusze omówili też z uczniami bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze i hulajnodze, zwracając uwagę, że zakładanie kasku i ochraniaczy pomoże uniknąć skaleczeń i stłuczeń w razie upadku.

Policjanci wyjaśniali też jak powinno zachować się dziecko, gdy zaczepiane jest przez osobę nieznajomą. Kolejnym zagadnieniem było też bezpieczeństwo w czasie kontaktu z obcym agresywnym psem. Dzieci dowiedziały się, że przyjęcie pozycji „żółwia” może uratować przed atakiem takiego zwierzęcia. Stróże prawa omówili z dziećmi zasadę działania numeru alarmowego 112 i wyjaśnili, kiedy należy z niego korzystać.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322