Wspólna zabawa, która przyniosła wiele radościBal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce oraz oddziale zamiejscowym w Lubinie, gdzie odbyły się wielkie zabawy karnawałowe.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za swoich ulubionych bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję panie nauczycielki zamieniły się w wodzirejów, którzy zachęcali dzieci do tańca z przygotowaną muzyką. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie rywalizowali.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci śpiewały znane piosenki. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok.


UG Lubin: Wspólna zabawa, która przyniosła wiele radości