Porzucone pieski czekają na właściciela – zgłoś się do urzędu gminy w Lubinie
Na terenie naszej gminy odnaleziono trzy zagubione psy, które czekają na swojego właściciela. Mieszańce, o różnym umaszczeniu, zostały znalezione przy drodze w kierunku Rynarcic. Jeśli ktoś rozpoznaje te spokojne i zadbane zwierzęta, proszony jest o kontakt z Urzędem Gminy.

Odnalezienie psów na drodze w kierunku Rynarcic

W ostatnich dniach na terenie naszej gminy miało miejsce nietypowe zdarzenie. Trzy psy, które najprawdopodobniej zostały zagubione lub porzucone, odnaleziono na drodze prowadzącej do Rynarcic. Mieszkańcy, którzy natknęli się na te zwierzęta, natychmiast powiadomili odpowiednie służby.

Charakterystyka odnalezionych psów

Psy, które zostały znalezione, to mieszańce o różnym umaszczeniu. Wszystkie trzy zwierzęta są zadbane, co sugeruje, że mogły mieć właściciela, który o nie dbał. Są także spokojne, co ułatwiło ich zabezpieczenie i przewiezienie do bezpiecznego miejsca.

Apel do mieszkańców gminy

Urząd Gminy prosi wszystkich mieszkańców o pomoc w odnalezieniu właściciela tych psów. Jeśli ktoś rozpoznaje zwierzęta lub wie coś na temat ich pochodzenia, proszony jest o kontakt z referatem gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Informacje można przekazywać telefonicznie pod numerem 76 840 31 60.

Warto podkreślić, że szybka reakcja mieszkańców przyczyniła się do zapewnienia bezpieczeństwa tym zwierzętom. Dziękujemy za zaangażowanie i prosimy o dalszą pomoc w odnalezieniu ich domu.


Wg inf z: Urząd Gminy w Lubinie