Świetlica w Oborze z nowym oświetleniem LED dzięki dofinansowaniu

Świetlica w Oborze zyskała nowoczesne oświetlenie LED, które nie tylko poprawia komfort spotkań, ale także wspiera ekologię. Ta inwestycja to efekt zaangażowania mieszkańców i wsparcia z programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej – sprawdź, jak zmieniło się serce miejscowości!
- Obora wzbogaca świetlicę o energooszczędne światło
- Jak program Odnowa Wsi Dolnośląskiej zmienia Oborę
Obora wzbogaca świetlicę o energooszczędne światło
W samym centrum Obory zakończyły się prace modernizacyjne w świetlicy wiejskiej, która od lat stanowi ważny punkt integracji i kulturalnych wydarzeń dla mieszkańców. Nowe oświetlenie LED zastąpiło stare lampy, które już nie spełniały swoich funkcji. Dzięki temu wnętrze sali oraz scena zyskały nie tylko lepszą widoczność, ale też bardziej przyjazną atmosferę podczas organizowanych imprez i warsztatów.
Wymiana obejmowała także elementy instalacji elektrycznej, co znacząco podniosło bezpieczeństwo użytkowników budynku. Inwestycja kosztowała 12 tysięcy złotych, z czego połowa zostanie zwrócona gminie Lubin dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego. Fundusze pochodzą z konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”, który wspiera rozwój infrastruktury na terenach wiejskich.
Jak program Odnowa Wsi Dolnośląskiej zmienia Oborę
Gmina Lubin aktywnie korzysta z możliwości oferowanych przez program „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, który działa nieprzerwanie od 2009 roku. Do tej pory aż 17 sołectw opracowało własne strategie rozwoju, a Obora dołączyła do tej inicjatywy w 2016 roku. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na realne wsparcie w poprawie jakości życia i infrastruktury.
Świetlica jest miejscem, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia – od lokalnych spotkań po imprezy o szerszym zasięgu gminnym. Modernizacja oświetlenia to krok w stronę zwiększenia atrakcyjności tego miejsca oraz zachęcenia kolejnych osób do aktywnego udziału w życiu społecznym Obory.
Gmina Lubin
Ostatnie Artykuły

Nowy zarząd OSP w gminie Lubin. Padły też mocne słowa pożegnania

Majówka i puste mieszkania - lubińska policja ostrzega przed włamaniem

Bieg Papieski w Lubinie przyciągnął tłum. Sport i pamięć szły razem

Olisadebe i Lewandowski w gminie Lubin. Piłka znów połączyła pokolenia
![[PIŁKA RĘCZNA] Zagłębie Lubin – Zepter KPR Legionowo 25:33 w ORLEN Superlidze](/images/mecz/thumbnails/zaglebie-lubin-zepter-kpr-legionowo-27042026-2533.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Zagłębie Lubin – Zepter KPR Legionowo 25:33 w ORLEN Superlidze

Fortuna Obora wygrała derby i odskoczyła w walce o klasę A

Jeden telefon i senior traci oszczędności życia w kilka minut
![[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-ii-sleza-wroclaw-25042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III

Przedszkolaki z Raszówki pokazały, że o Ziemię można dbać od dziecka

Fałszywe noclegi kuszą niską ceną - policja ostrzega przed pułapką

Nowy gaz w 17 sołectwach. Przed mieszkańcami dwa etapy zmian

Pavarotti wraca do gry w Lubinie - wieczór z wielkim głosem i wielkimi emocjami
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-bruk-bet-termalica-nieciecza-24042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie

