Dziś od rana, funkcjonariusze lubińskiej „drogówki” prowadzą krajowe działania pn. „SMOG”. W zatrzymanych do kontroli pojazdach, zwracają szczególną uwagę na nieprawidłową emisję spalin. Policjanci dokładnie sprawdzają także stan techniczny samochodów poruszających się po naszych drogach.

Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych samochodów zagrażających bezpieczeństwu i nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Lubińscy policjanci dokładnie sprawdzają działanie silników oraz inne nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów.

Kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Zły stan techniczny pojazdu, może skutkować również mandatem karnym.

Akcja ta powinna wpłynąć na wyobraźnię wszystkich uczestników ruchu drogowego, gdyż rosnące zanieczyszczenie powietrza ma negatywny wpływ na życie i zdrowie zarówno ludzi, jak też całej fauny i flory. Z uwagi na to, że smog stał się już problemem na skalę światową, wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów dotyczących emisji toksycznych substancji.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

Powiązane wiadomości