Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

101 rocznica powstania Policji Państwowej to dla funkcjonariuszy okres szczególny. To równolegle czas awansów i odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji za trud, z jakim realizują zadania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubina i powiatu lubińskiego, mierząc się - jak pokazują ostatnie miesiące - z coraz to nowszymi wyzwaniami. Dnia 28 lipca 2020 roku, na sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Lubinie odbyła się akademia z okazji Święta Policji. W tym roku 47 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższy stopień policyjny. Tegoroczne obchody, z uwagi na wprowadzone obostrzenia, miały skromniejszy charakter niż w latach ubiegłych.

We wtorek, 28 lipca, z okazji 101 rocznicy powołania Policji Państwowej odbył się apel, na którym jak co roku nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Tegoroczne obchody Święta Policji, z uwagi na wprowadzone obostrzenia, mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu COVID-19, miały skromniejszy charakter niż w latach ubiegłych.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Lubinie mł. insp. dr Joanna Cichla w swoim przemówieniu przypomniała, iż w tym roku obchodzimy 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej. Podkreśliła jak ważną rolę w formacji odgrywa płeć piękna. Wyraziła również wdzięczność wobec policjantów i pracowników cywilnych, za służbę i pracę w trudnym okresie panującej pandemii.  Pani Komendant życzyła funkcjonariuszom i pracownikom Policji spokojnej i dającej satysfakcję służby i pracy, gratulując jednocześnie awansowanym i wyróżnionym.

Awans na wyższe stopnie policyjne uzyskało 47 funkcjonariuszy. W tym roku, podczas obchodów Święta Policji we Wrocławiu, z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, akt mianowania na stopień młodszego inspektora odebrała również dr Joanna Cichla – Komendant Powiatowy Policji w Lubinie.

Wszystkim awansowanym i odznaczonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 

Powiązane wiadomości