Zdemontował i ukradł elementy miejskiego roweru należącego do Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa. Policjanci namierzyli i zatrzymali sprawcę. Odzyskali również większość skradzionego mienia. Straty na jakie mężczyzna naraził urząd, to 1,5 tysiąca złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie pracowali nad sprawą kradzieży roweru miejskiego. Zdarzenie miało miejsce pod koniec sierpnia br. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca po uprzednim zdemontowaniu, dokonał kradzieży elementów roweru miejskiego

Okazało się, że to 29 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie miasta. Mężczyzna nie przyznał się do kradzieży roweru. Jednak policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, ujawnili i odzyskali, oprócz siodełka, wszystkie skradzione elementy tego roweru. Wartość jednośladu to 1,5 tysiąca złotych.

29-latek usłyszał już zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322