Lubińscy kryminalni udaremnili do wprowadzenia na czarny rynek blisko 15 kilogramów marihuany, którą skonfiskowali na plantacji. W sumie zabezpieczono prawie 8 kilogramów suszu i 35 potężnych roślin z których można było uzyskać kolejnych 7 kilogramów narkotyków. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że na terenie powiatu jest prowadzona nielegalna plantacja marihuany. Szybko miejsce zostało namierzone a narkotyki zajęte.

Na miejscu zabezpieczono blisko 8 kilogramów suszu roślinnego marihuany oraz skonfiskowano 35 sztuk roślin o wysokości od 150 do 240 centymetrów, z których można było jeszcze uzyskać kolejnych 7 kilogramów środków odurzających. Jak szacują funkcjonariusze z grupy antynarkotykowej, z przedmiotowej plantacji mogło powstać blisko 15 tysięcy porcji narkotyków mogących odurzyć dorosłego człowieka. Ich czarnorynkowa wartość waha się w granicach od pół miliona do nawet sześciuset tysięcy złotych.

Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców nielegalnego procederu.

Przypominamy, że za uprawę marihuany lub posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jednak kara znacząco wzrasta gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość. W takich przypadkach kara wynosi kolejno do 8 i do 10 lat więzienia.

 

aspirant Krzysztof Pawlik

zastępca Oficera Prasowego

Komendy Powiatowej Policji w Lubinie