Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Lubinie po uzyskaniu informacji odzyskali utracony w okresie od 22 do 27 stycznia br. złom miedziany o wadze 21.400 kg i wartości 496.500 zł. Poszkodowana firma znajduje się w Katowicach, gdzie towar miał trafić z terenu Niemiec. Transport przepadł i po pół roku znalazł się w Lubinie. Mienie odzyskano a śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice – Wschód w Katowicach.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w ramach pracy operacyjnej – uzyskali informację że na terenie jednego z przedsiębiorstw w Lubinie, znajduje się utracony złom miedziany w postaci pociętych katod, który w okresie od 22 do 27 stycznia 2020 r zaginął mnie docierając do firmy w Katowicach która miała złom przyjąć z Niemiec.

 

Część wysłanego wcześniej transportu dojechała, natomiast ostatni już nie. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Katowice – Wschód. Wartość odzyskanego mienia to 496.500 zł na szkodę firmy z Katowic.

 

Odzyskane mienie zabezpieczono. W sprawie na chwilę obecną przesłuchano świadków, choć nie są wykluczone zatrzymania.

Sprawcy bądź sprawcom za kradzież mienia znacznej wartości grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

tel. 601 974 322