Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Czym jest „picie alkoholu nad jeziorem” i dlaczego ludzie to robią?

Niektórzy lubią pić alkohol nad jeziorem, ponieważ zapewnia on spokój - możliwość picia w spokoju w otoczeniu natury. Zazwyczaj alkohol pijemy przy okazji wypadu nad jezioro w weekendy lub w czasie trwania urlopu. Słońce, wypoczynek sprzyjają dodatkowemu rozluźnieniu. To także ucieczka od rzeczywistości dla tych, którzy zostali poddani ogromnej presji społeczeństwa. Jeśli porównasz życie w domu lub pracy z życiem nad jeziorem, nie ma rywalizacji: życie nad jeziorem wygrywa za każdym razem!

Jak pić alkohol, gdy kochasz przebywać na zewnątrz

Korzyści płynące z alkoholu i przebywania na świeżym powietrzu są dość oczywiste, a jednak nie często widzimy ludzi pijących podczas biwakowania, wędrówek, a nawet po prostu na dłuższą metę. Ale dlaczego nie?

Udowodniono naukowo, że alkohol poprawia samopoczucie (w tamtym czasie). Ale istnieją pewne potencjalne wady stosowania alkoholu podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu lub w czasie odpoczynku. Jeśli się upijesz, możesz się odwodnić i przegrzać. Możesz także zapomnieć, dokąd się wybierasz i zagubić się w naturze, co w rzeczywistości zdarza się zaskakująco często, a Mapy Google są niedostępne. Zazwyczaj po zakończeniu biwakowania trzeba wrócić do domu. Czy zatem jesteś w stanie wsiąść do samochodu jako kierowca? Najlepiej mieć przy sobie alkomat osobisty i sprawdzić stężenie alkoholu we krwi.

Jak więc możesz pić i być na zewnątrz w sposób odpowiedzialny? Cóż, po pierwsze nie pij za dużo.

Jakie są zalety picia w naturze?

Korzyści płynące z picia w naturze są nie tylko fizyczne. Picie w naturze jest również korzystne dla umysłu. Zmniejsza stres, pobudza kreatywność i sprawia, że czujesz się bardziej szczęśliwy. Istnieje długa historia spożywania alkoholu przez ludzi w środowisku naturalnym. Był używany do celebrowania, zaznaczania rytuałów przejścia i dzielenia się historiami. Ta praktyka jest znana jako „picie na wolności”. Jeżeli pijemy alkohol z umiarem, to może się okazać, że świeże powietrze zmniejsza ryzyko dużego opicia się. Jednak jest to błędne koło, gdyż mając tą świadomość, sięgamy po kolejny trunek, a to już prosta droga do utraty świadomości.

Niektóre korzyści płynące z picia w naturze obejmują:

  • zmniejszenie poziomu stresu i lęku - Istnieje jednak wiele innych sposobów na złagodzenie stresu i niepokoju. Joga, medytacja i techniki oddechowe mogą pomóc w zmniejszeniu poziomu lęku. Czasami ludzie potrzebują trochę więcej fizycznego ujścia, jak bieganie lub uderzanie w worek treningowy. Ważne jest, aby znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie i daje ulgę w poziomie lęku. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania na stres i niepokój,
  • zwiększa kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów
  • sprawia, że czujesz się szczęśliwszy