Lubińscy policjanci gościli na inauguracji roku akademickiego. Studenci byli tym razem szczególni. To słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo tej grupy wiekowej, która jest narażona na ataki ze strony bezdusznych przestępców, przestrzegali przed oszustami. Liczna grupa seniorów, która przybyła na koncert zespołu „Czerwone Gitary”, by świętować początek roku akademickiego, otrzymała ulotki informacyjne, mogła również przeczytać na telebimach informacje przygotowane przez policjantów o metodach oszustw, które miały miejsce na terenie powiatu, a także wysłuchać rad policjantki, jak nie stracić swoich oszczędności.

Przed uroczystością, dzięki uprzejmości organizatorów koncertu zorganizowanego na rozpoczęcie kolejnego, piętnastego już roku akademickiego lubińskiego Uniwersytetu Senioralnego, asp. Anna Szajbler z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy, omówiła bezpieczne zachowania, które pozwolą uchronić osoby starsze przed bezdusznymi przestępcami.

Policjantka prosiła o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Funkcjonariuszka przestrzegała, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się złowić metodą na wnuczka, księdza, policjanta, prokuratora. Przestrogi poparte były przykładami z praktyki policyjnej, ulotkami przekazanymi każdej osobie, która przybyła na koncert, a także prezentacją wyświetlaną na telebimach usytuowanych przy scenie.  

Seniorzy zostali również poproszeni przez funkcjonariusza, aby wszystkie uzyskane informacje przekazali swoim znajomych, rodzinie, aby w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby osób i zapobiec pladze wyłudzania i kradzieży pieniędzy. 

W Sali Widowiskowo – Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego  w Lubinie zgromadziło się blisko tysiąc osób. 

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322