Na terenie powiatu lubińskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, (31.01.2023r.), zarówno na drogach naszego powiatu, jak i całego województwa, policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych zarówno przez kierujących pojazdami mechanicznymi, jak i pieszych. Policjanci wylegitymowali 73 osoby, skontrolowali 62 pojazdy i obsłużyli 8 zdarzeń drogowych.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322