Od rana na terenie powiatu lubińskiego, trwają działania kontrolno-prewencyjne policjantów ruchu drogowego pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Celem działań lubińskich policjantów  jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W trakcie trwania akcji będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują również stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podczas trwania akcji „Prędkość” policjanci ruchu drogowego prowadzą również działania informacyjno-edukacyjne, polegające między innymi na promowaniu właściwych zachowań na drodze oraz na uświadamianiu kierującym, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń.

Prędkość niesie ze sobą bardzo często tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego też funkcjonariusze apelują o rozsądek i wzajemny szacunek na drodze.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322